W dniach 30.11.2012 2.12.2012 w Poznaniu odbyły się największe targi pogrzebowe w Europie Środowo-Wschodniej Memento Poznań im. Wojciecha Krawczyka. To inicjatywa powstała ze współpracy Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. To jedyne targi funeralne w Polsce, które posiadają rekomendację Światowej Organizacji Operatorów Funeralnych FIAT-IFTA.

Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły aż 68 firm, które prezentowały swoje usługi, oferty w zakresie funeraliów. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko przedsiębiorców polskich, ale i gości zagranicznych m.in. z Islandii, Cypru, Grecji, Rosji.Z ofertą firm zapoznało się aż 1600 profesjonalistów.

Aby podkreślić międzynarodową rangę targów, ich gościem honorowym był Claus Dieter Wulf prezydent Światowej Organizacji Operatorów Funeralnych oraz sekretarz Gerard Knap. Goście podkreślili rolę polskich targów w rozwoju branży pogrzebowej na świecie.

Będąc uczestnikiem targów, można było podziwiać bogate wyposażenia nowoczesnej kaplicy, propozycje nowych pieców krematoryjnych, trumien, sprzętu z zakresu techniki cmentarnej. Nie zabrakło także wystawców maszyn do drukowania szarf. Trwające trzy dni targi, to wspaniała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, zwłaszcza z kontrahentami zagranicznymi. Wielu uczestników jednoznacznie podkreśliło, że to jedyna taka okazja do bezpośredniego kontaktu z klientami.

Podczas imprezy przyznano nagrody w kategoriach Jakość, Wzór, Nowość, wyróżniając luksusowe karawany i trumny. Podczas targów wystawcy zorganizowali ciekawe pokazy m.in. technik robienia makijażu pośmiertnego czy rekonstrukcji twarzy na fantomach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy florystyki pogrzebowej.

Zaproponowana forma targów, z pewnością przypadła do gustu zainteresowanym, o czym świadczy duża liczba wystawców i gości. Takie podłoże pozwala na budowanie silnej marki Targów Memento Poznań 2012. Następna edycja za dwa lata.
  • Dodał: admin
  • Data: 23/12/2012 08:56
  • Kategoria:
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 6430