Polski rynek pogrzebowy aktywnie współbuduje europejską branżę funeralną, także poprzez organizację prestiżowych targów funeralnych, czego przykładem są targi Memento Poznań im Wojciecha Krawczaka.

Targi funeralne Memento organizowane są pod patronatem Wojciecha Krawczaka, to osoba, która w znaczny sposób przyczyniła się do rozwoju branży funeralnej w Polsce. Wojciech Krawczak był założycielem i redaktorem naczelnym polskiego czasopisma branży pogrzebowej "Memento".

W dniach od 30.11.2012 do 2.12.2012 w Poznaniu odbywać się będą targi funeralne "Memento". W tym roku jest to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ doszło do połączenia sił dwóch największych targów funeralnych w Polsce organizowanych w Warszawie targów Memento oraz poznańskich targów Necropolis. Memento Poznań w założeniu ma stać się platformą komunikacyjną branży funeralnej wschodniej i zachodniej Europy.

Targi organizowane są przy współpracy Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Kremacyjnego. Targi Memento Poznań to jedyne polskie targi, które posiadają rekomendację FIAT-IFTA. Dzięki możliwościom prezentacyjnym Międzynarodowych Targów Poznańskich, funeralna wystawa może wykorzystać możliwości wystawnicze najbardziej znanego miejsca organizacji targów w Polsce.
Międzynarodowe Targi Poznańskie są liderem polskiego rynku wystawowego, to największy organizator targów w Europie Środkowo - Wschodniej.

Targi wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń polskiej branży funeralnej, w tym roku jest to wspólna inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Kremacyjnego, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych. Data organizacji targów nie jest przypadkowa, tradycją bowiem stało się, że te najbardziej znane targi pogrzebowe organizowane są po dniu Wszystkich Świętych.

Reprezentanci branży funeralnej mają okazję do zaprezentowania nowości na rynku pogrzebowym, to także okazja do zawarcia nowych kontaktów biznesowych. Celem organizatorów jest stworzenie największych targów pogrzebowych w środkowo-wschodniej Europie.

Jak wziąć udział w targach Memento Poznań 2012?

Aby zgłosić swoją ofertę udziału należy wypełnić formularz na stronie internetowej Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zamówienie formularzy zgłoszeniowych zajmuje minutę, można je wypełniać do 23.11.2012 roku. Niemiej jednak termin zgłoszenia uczestnictwa w targach upływa 30.09.2012 roku. Montaż stanowisk musi zakończyć się najpóźniej na dzień przed rozpoczęciem targów. Organizatorzy spodziewają się aż 100 wystawców i 3000 zwiedzających, przede wszystkim bezpośrednio związanych z branżą.