Chwile śmierci osoby bliskiej to jedne z najbardziej bolesnych przeżyć w życiu każdego człowieka. Współczesny świat wymaga od każdego racjonalnych decyzji, nawet w obliczu śmierci bliskich osób, nikt nie zdejmie z nas obowiązku podejmowania racjonalnych decyzji. Z chwilą śmierci osoby bliskiej, to na najbliższej rodzinie spoczywa organizowanie ceremonii pogrzebowej.

Wybór zakładu pogrzebowego, któremu powierzymy organizację ostatniego pożegnania nie należy do łatwych, tym bardziej, że wyboru dokonujemy w sytuacji niecodziennej, czasem ekstremalnej. Przede wszystkim warto wybrać zakład pogrzebowy, który znajduje się w bliskiej odległości od miejsca pochówku zmarłego, a także w bliskiej odległości od naszego miejsca zamieszkania. Zaoszczędzimy czas i pieniądze. Dobra lokalizacja zakładu pogrzebowego pozwoli na sprawne załatwienie wszelkich formalności. W sytuacji kiedy zgon następuje z dala od miejsca zamieszkania, musimy poszukiwać zakładu pogrzebowego, który zajmuje się transportem zwłok. Nie każda firma pogrzebowa świadczy usługi transportowe, obwarowane jest to szeregiem przepisów administracyjnych, epidemiologicznych, sanitarnych. Tylko firmy, które spełniają ustawowe warunki sanitarne mogą prowadzić transport zwłok.

Warto porównywać oferty i wybierać ten zakład pogrzebowy, który oferuje stosunkową dużą ilość usług przy optymalnych cenach. Czasami zdarza się tak, że cena przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej jest bardzo niska, najczęściej bardzo mała jest także liczba oferowanych usług w ramach takiej obsługi. Dlatego najlepiej dokonać analizy porównawczej ofert i wybrać tę najbardziej optymalną, zarówno pod względem cenowym, usługowym i jakościowym. Jeżeli sytuacja kompletnie nas przerasta i nie jesteśmy w stanie podjąć jakiejkolwiek racjonalnej decyzji warto zaufać doświadczeniu znajomych, przyjaciół, rodziny, większość z nich jest w stanie doradzić nam odpowiedni zakład pogrzebowy, każdy posiada doświadczenie z tego zakresu i racjonalnie może doradzić nam najkorzystniejsze rozwiązania. To jeden z najlepszych sposobów dokonywania jakichkolwiek wyborów.

Warto zwrócić uwagę na jakość oferowanych usług, zwracajmy uwagę na usługi dodatkowo płatne, często zakłady pogrzebowe nie informują, że pewne usługi są płatne dodatkowo. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości warto spotkać się osobiście z pracownikami firmy pogrzebowej, wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Profesjonalny zakład pogrzebowy wie jak rozmawiać z klientem, rzetelna firma pogrzebowa doradza, informuje i odpowiednio potrafi pokierować decyzjami klientów, tak by były dla nich jak najbardziej korzystne i odpowiednie.

Bardzo ważnym elementem współpracy z zakładem pogrzebowym jest umowa, w której szczegółowo powinniśmy określić zakres oferowanych usług, zakres usług, które nas interesują w obrębie konkretnej opłaty za świadczone usługi. Sporządzenie umowy pozwala uniknąć wszelkich nieporozumień.
  • Dodał: admin
  • Data: 29/02/2012 19:25
  • Kategoria:
  • Komentarzy: 1
  • Czytań: 8637