Gorszy i zwraca uwagę

Możliwość zaplanowania własnego pogrzebu to jeden z najnowszych pomysłów branży funeralnej. Możemy planować nie tylko swój ślub, ale teraz także i pogrzeb.
Plany pogrzebowe nazywane także" funeral plans" to życzenia i wymagania konkretnej osoby odnośnie przebiegu jej ceremonii pogrzebowej.

Będąc w jesieni życia, nasi rodzice, dziadkowie niejednokrotnie wspominają o tym gdzie chcą by ich pogrzebano, jak ma wyglądać nasza żałoba jak mają być pochowani czy w tradycyjny sposób czy mają być spaleni tego typu życzenia przeciętnego Kowalskiego, Polaka katolika nie gorszą. Sytuacja się komplikuje, jeżeli trafiamy na ulotkę firmy pogrzebowej z dumnie brzmiącym hasłem reklamowym "Zaplanuj swój pogrzeb"
Nowoczesna firma pogrzebowa może zadbać o najmniejsze szczegóły Państwa ceremonii pogrzebowej, od wyboru marki karawanu, który będzie przewoził trumnę po wybór odpowiedniego menu stypy. Liczne firmy pogrzebowe zapewniają, że zaplanowanie swojego pogrzebu staję się tak ważną czynnością jak sporządzenie testamentu czy wykupienie ubezpieczenia na życie.

Niewątpliwie planując i opłacając swój własny pogrzeb oszczędzamy zmartwień naszym bliskim, to niewątpliwa zaleta tego typu pomysłów. Niemiej jednak większość społeczeństwa tak marketingowe podejście do kwestii tak delikatnej jaką jest śmierć staje się być traktowane jako swoiste nadużycie. Organizacja własnego pogrzebu to także ograniczenie wydatków pogrzebowych rodziny i odciążenie od ryzyka podejmowania nietrafnych decyzji i rozwiązań np. odnośnie miejsca czy pochówku .
Opcji wyboru odpowiedniego scenariusza i scenerii pogrzebu jest bardzo dużo. Możemy wybrać strój żałobny w jakim chcemy być pochowani, od niedawna zaczęły funkcjonować także specjalne sklepy, które oferują stroje żałobne, coraz więcej osób sporządza także listę gości jaka ma być obecna na pogrzebie, co więcej, jeżeli jest taka możliwość delikwent ustala także datę i godzinę ceremonii pogrzebowej.

Co ciekawe tego typu usługi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów, być może wynika to z naszych wahań odnośnie tego, czy nasza rodzina jest w stanie pochować nas tak jak sami byśmy chcieli. Planowanie pogrzebu jest także powolnym przygotowaniem i oswajaniem się ze śmiercią. Jedna z zasad mówi, że im więcej wiesz tym mniej się boisz czy miałoby i tak być w stosunku do śmierci, która budzi lęk u żyjących od zawsze?
  • Dodał: admin
  • Data: 27/08/2011 10:07
  • Kategoria: Kontrowersje
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 11026