Ma i to bardzo duży! I nie chodzi tutaj o potencjalnie większą liczbę zgonów przybywających do Polski i Ukrainy kibiców choć temat dla Polaka katolika może być kontrowersyjny. Branża pogrzebowa ma swoje trendy bez względu na to czy brzmi to kontrowersyjnie czy też nie. W ostatnich miesiącach wzrasta liczba produkowanych urn w kształcie piłki nożnej, co więcej niemal na każdych targach funeralnych, urna w tym kształcie budzi największe zainteresowanie. Tak jak wakacje, można z najdrobniejszymi szczegółami zaplanować swój pogrzeb. Jeżeli decydujemy się na kremację, wybór kształtu urny, jest jednym z najistotniejszych.

Polacy nie są jeszcze tak otwarci na kwestie planowanego pogrzebu, jak sąsiedzi z Zachodu, jednak i tutaj zaczyna się wiele zmieniać. Coraz więcej Polaków wybiera nietradycyjne urny np. prezentujące postać Jana Pawła II czy kolorowe urny wykonane ze szkła hartowanego. Niemiej jednak to zachodnie pochówki budzą najwięcej kontrowersji, na targach jakie corocznie przeprowadzane są w branży funeralnej, nie sposób nie zwrócić uwagi na coraz to nowsze trendy w zakresie kształtu urn. Euro 2012 wpływa na gusty potencjalnych zmarłych. W urnach w kształcie piłki nożnej chcą być pochowani rozkochani w footballu kibice czy gwiazdy piłki nożnej. Urna z piłki nożnej to nie wszystko, wiele osób życzy sobie urny w barwach ukochanego klubu piłkarskiego. Urna w kształcie piłki nożnej, to jedna z nielicznych propozycji włoskiego producenta, możemy spotkać także mało znane w Polsce urny biodegradowalne, wykonane są z białka jaja kurzego oraz surowej ziemi, które rozpuszczają się podczas kontaktu z wodą. Wydaje się jednak, że tego typu nowinki kulturowe nieprędko przyjmą się w Polsce, ponieważ lubimy inwestować w trwałe pamiątki.

Śmiało możemy mówić o przełomie jaki nadchodzi w branży pogrzebowej, z jednej strony jest to dowód na otwartość społeczeństwa na tematy śmierci, jednak z drugiej strony mamy nieodparte wrażenie, że branża funeralna staje się taką samą gałęzią gospodarki jak przemysł obuwniczy, odzieżowy czy spożywczy. Czy wyjdzie to nam na dobre? Czas pokaże…
  • Dodał: admin
  • Data: 28/02/2012 19:21
  • Kategoria: Psychologia
  • Komentarzy: 0
  • Czytań: 5334