Już za kilka dni, 1 listopada obchodzić będziemy Wszystkich Świętych. Jak co roku, wielu rybniczan uda się na groby swoich bliskich, aby udekorować groby swoich bliskich i zapalić znicze. Przechadzając się na cmentarzu widzimy, jak wiele grobów jest zapomnianych, o które nikt nie dba.

Dlatego też portal miejski SRybnik.pl we współpracy z portalem funeralnym Tanatopraktor.pl organizuje w dniach 28-31 października akcję sprzątania oraz zapalenia symbolicznego znicza na opuszczonych grobach.

Pokażmy innym, że potrafimy zadbać, przynajmniej raz w roku o groby Zapomnianych.

Wszystkich rybniczan, którzy nie chcą pozostawać obojętni na niszczejące mogiły gorąco zachęcamy do:

- posprzątania starych, zaniedbanych nagrobków zamiecenia liści, usunięcia wrastających w groby chwastów

- zapalenia symbolicznego znicza 1 listopada na opuszczonych grobach.

Tak naprawdę nie potrzeba na to wydawać jakichś wielkich pieniędzy (koszt najtańszego znicza to obecnie nawet 1 zł). Wystarczą ręce chętne do pracy, odrobina czasu i trochę zapału. Wiemy, że takie akcje udają się najlepiej w grupkach, dlatego też apelujemy o zebranie się wszystkich chętnych ludzi dobrego serca, gotowych upiększyć nasze znane i mniej znane nekropolie do zebrania się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10:00 oraz o godz. 16:00 przed wejściami głównymi na nasze rybnickie cmentarze:

1 listopada natomiast zachęcamy do zapalenia znicza na grobach, na których nie zauważymy tego dnia żadnej świeczki.

Jeśli znacie jakieś miejsca z grobami, których mało kto (lub nikt) nie odwiedza, podawajacie ich namiary na specjalnej tablicy akcji "Zapalmy świeczkę Opuszczonym" na facebooku:

ZAPALMY ZNICZ OPUSZCZONYM

Pokażmy Polsce, że rybniczanie potrafią się zorganizować dla szczytnej idei. Sprawmy, by tego dnia Rybnik był dumny ze swoich mieszkańców!