Czy wiesz, że...
Komentarzy: 0
Do zjawiska dochodzi, gdy na móżdżek wywierany jest nacisk, a także jak uszkodzony rdzeń kręgowy. Powieszenie wywiera wpływ na narządy płciowe zarówno mężczyzn, a także kobiet, których wargi sromowe wypełniają się krwią. W przypadku erekcji pośmiertnej następuję bardziej lub mniej całkowita erekcja penisa, uwolnienie moczu, a nawet spermy. Z punktu widzenia medycyny sadowej pośmiertny priapizm jest wskaźnikiem, że śmierć była gwałtowna.
Rozpad gnilny Gigantyzm Caspra proces rozkładu związków białkowych, pod wpływem enzymów proteolitycznych wydzielanych głównie przez bakterię gnilne zachodzący w warunkach beztlenowych. W wyniku gnicia powstają związki chemiczne o uciążliwym zapachu, takie jak siarkowodór, ptomainy, skatol, a produktem ostatecznym rozkładu białek są: siarkowodór, amoniak, dwutlenek węgla czy azot. Rozkład jest bardzo ważnym ogniwem krążenia pierwiastków w przyrodzie. U człowieka proces gnilny rozpoczyna się w przewodzie pokarmowym, głównie w okolicy kątnicy. W okolicach brzucha powstaje zielonkawe zabarwienie skóry pod wpływem rozpadu hemoglobiny przez siarkowodór z rozkładu białek, na sulfohemoglobinę. Na skutek obejmowania kolejnych części ciała przez sulfohemoglobinę dochodzi do zjawiska smug dyfuzyjnych, czyli zielonoczarnych lub brunatnych smug w przebiegu naczyń krwionośnych. Podczas mineralizacji białek dochodzi do powstawania gazów gnilnych, które doprowadzają do rozdęcia i zniekształcenia zwłok.
Plamy opadowe oznaka ogólnej śmierci organizmu w postaci miejscowych zabarwień skóry na kolor sinoczerwony. Plamy pośmiertne pojawiają się na ciele w zależności od ułożenia ciała. Ich pojawienie jest wynikiem grawitacyjnego spływu krwi. Plamy opadowe są już widoczne po 2-4 godzin od momentu zgonu. Tzw. wędrówka plam następuję podczas zmiany położenia zwłok. Po około 12 godzinach plamy są już na tyle wykształcone i tracą możliwość przemieszczania się. Typowe są odcienie fioletowo - sinoczerwone. Plamy różowawe lub żywo - czerwone mogą świadczyć o zatruciu tlenkiem węgla (innym powodem takiego zabarwienia może być przebywanie zwłok w niskiej temperaturze), bądź zatruciu cyjankami. Przy zatruciach związkami silnie utleniającymi (np. azotany, azotyny) plamy mogą mieć barwę czekoladowo - brunatną. Aby plamy opadowe powstały, musi być spełnionych kilka warunków - w organizmie zmarłego musi znajdować się odpowiednia ilość krwi oraz płynność krwi. Po śmierci krew często krzepnie, zwłaszcza w sercu i dużych naczyniach. Jednak już kilka godzin po śmierci krew ulega upłynnieniu.
Róże cmentarne plamy opadowe pojawiające się podczas agonii, pojawiają się głównie za uszami.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Infoteka

Metoda IFT
Metoda IFT utożsamiana jest przede wszystkim z Francuskim Instytutem Tanatologicznym, od którego ...
- Dodał: admin
- 27.07.2011
- Komentarzy: 0
Czy będzie nowa Ustawa
Komentarzy: 0Nie radzę sobie z cere...
Komentarzy: 0TANEXPO 2012
Komentarzy: 0Spotkania ze zmarłymi ...
Komentarzy: 0Tradycje pogrzebowe da...
Komentarzy: 0W Rybniku mamy cmentar...
Komentarzy: 0W Polsce wzrasta liczb...
Komentarzy: 0Hinduizm a śmierć
Komentarzy: 0ANKIETA
Komentarzy: 1Nieboszczyk musi wyglą...
Komentarzy: 0Romskie tradycje pogrz...
Komentarzy: 0Umrzeć, tego nie robi ...
Komentarzy: 0Cia?o, które informuje...
Komentarzy: 0Preparaty konserwacyjn...
Komentarzy: 2Gigantyzm Caspra
Komentarzy: 0Akcja Zapalmy świeczkę...
Komentarzy: 0Problem z pogrzebem na...
Komentarzy: 0Branża funeralna w Pol...
Komentarzy: 0V Międzynarodowe Targi...
Komentarzy: 0Nowoszesności, profesj...
Komentarzy: 0Dyspozycja wkładem na ...
Komentarzy: 0III PODLASKIE TARGI SZ...
Komentarzy: 3Kodeksowe regulacje eu...
Komentarzy: 0Co warto wiedzieć o ek...
Komentarzy: 0Upiększanie zmarłego
Komentarzy: 0Śmierć w buddyzmie
Komentarzy: 0Jak rozmawiać z dzieck...
Komentarzy: 0Moda na cmentarzu
Komentarzy: 0Samobójstwo, gorszy ro...
Komentarzy: 0


